Джерело безперебійного живлення

Производители источников бесперебойного питания

Виробник Logic Power
Виробник Novatek-Electro
Виробник DKC
Виробник Volter

Навіщо потрібен ДБЖ

ДБЖ, або джерело безперебійного живлення, є пристроєм, який об’єднує в собі функції декількох різних пристроїв, координуючи їхню роботу за допомогою системи управління на мікроконтролері. Давайте розглянемо основні компоненти стандартного ДБЖ і дізнаємося, навіщо вони потрібні.


Одним із ключових елементів ДБЖ є інвертор, який є перетворювачем напруги. Він приймає постійний струм від акумуляторної батареї на вході і видає необхідний змінний струм на виході. Зазвичай інвертор перебуває в очікуванні, поки не виникне необхідність в автономній роботі споживача.


Тепер, коли ми розглянули інвертор, давайте поговоримо про акумуляторні батареї. Усі ДБЖ потребують акумуляторів, хоча вони можуть бути не вбудовані в кожну модель. Іноді необхідне підключення зовнішніх батарей, що може бути великою перевагою. Важливо зазначити, що для ДБЖ не підходять автомобільні акумулятори типу АКБ. Для наших цілей краще використовувати тягові гелеві акумулятори, які мають високий циклічний ресурс, низький саморозряд і доступну ціну. У нашому інтернет-магазині ви знайдете широкий вибір ДБЖ і якісних тягових акумуляторів з доставкою по всій Україні.


Крім того, в конструкції ДБЖ присутній зарядний пристрій, який необхідний для підзарядки акумуляторів, і це ще одна важлива частина будь-якого ДБЖ. Вбудований зарядний пристрій підтримує максимальний заряд акумуляторів у тих випадках, коли мережа електроживлення працює стабільно.

Типи конструкцій безперебійників

На ринку є кілька типів безперебійних джерел живлення (ДБЖ), кожен з яких має свої особливості та переваги. Давайте детальніше розглянемо різні конструкції цих пристроїв.

  1. Stand-by (OFF-LINE): Цей тип ДБЖ перебуває в режимі очікування, поки не станеться збій в електропостачанні. У разі вимкнення живлення він миттєво активує інвертор для живлення споживача від акумулятора. Після відновлення електроживлення відбувається повернення в основний режим роботи з подальшим заряджанням акумуляторів.
  2. Line-interactive: Ці ДБЖ взаємодіють із мережею, стабілізуючи напругу. Коли інвертор не активний через нормальну напругу в мережі, вбудований стабілізатор підтримує стабільну напругу. Саме лінійно-інтерактивні безперебійники користуються великою популярністю.
  3. On-line: Цей тип ДБЖ також взаємодіє з мережею, але на більш високому рівні. У них присутній вхідний випрямляч, що перетворює змінний струм мережі на постійний. Це дає змогу поліпшити характеристики сигналу і зарядити акумулятори. Коли мережева напруга виходить за допустимий діапазон, випрямляч вимикається, і інвертор починає живитися від акумуляторів. Хоча цей тип ДБЖ забезпечує найкращі характеристики, він зазвичай дорожчий.

Користь від використання безперебійника

Вивчивши різні типи безперебійних джерел живлення (ДБЖ), тепер настав час розібратися, навіщо вони потрібні. Основна мета будь-якого безперебійника полягає в забезпеченні безперервного електроживлення для споживача. На відміну від паливних генераторів, які також забезпечують автономну роботу, безперебійник гарантує безперервне функціонування обладнання. Генератор потребує часу на запуск після знеструмлення, тоді як безперебійник здатен миттєво переключитися на запасну енергію. Саме тому використання безперебійника стає вкрай важливим, якщо вимкнення електроживлення неприпустиме.


Чудовим прикладом ситуації, коли потрібне безперервне електроживлення, є робота комп’ютера. Раптове вимкнення електроживлення може призвести до втрати незбережених даних і пошкодження обладнання. У таких випадках комп’ютерний безперебійник стає необхідним для збереження даних і безпечного завершення роботи. Комп’ютерні ДБЖ зазвичай доступні та мають простий інвертор, який забезпечує апроксимовану синусоїду на виході, що робить їх чудовим рішенням для більшості домашніх і офісних комп’ютерних систем.”

Top