Клеми комутацій

Виробники клем

Виробник Hager
Виробник ETI
Виробник Enext
Виробник Electro
Виробник Wago
Виробник Onka
Виробник Cetinkaya Pano
Виробник ASKO
Виробник TDM
Виробник UEK
Виробник Phenix Contact
Виробник DKC 1

Для чого використовувати клемне з'єднання

Клеми – це загальна назва для різних видів затискачів, що використовуються для з’єднання проводів, рейок, елементів контактної мережі, акумуляторів, біжутерії, канцелярських товарів та інших об’єктів.


Під час вибору клем необхідно враховувати:

  • Тип з’єднання: Гвинтове, пружинне, ножове тощо.
  • Матеріал: Латунь, мідь, сталь, пластик тощо.
  • Перетин дроту: Для електричних клем.
  • Навантаження: Для клем, що використовуються в силових ланцюгах.
  • Умови експлуатації: Температура, вологість, вібрація тощо.

Клемники WAGO, які займають значну частку ринку в Україні, завжди доступні на нашому складі в Києві. Ми наполегливо рекомендуємо придбати клемники WAGO для безпечного і надійного з’єднання проводів. Вартість цих клемників повністю виправдана їхньою високою якістю і надійністю, визнаними в усьому світі.
Для виконання з’єднання кабелів рекомендується використовувати один із методів, передбачених нормативними документами, такими як Правила улаштування електроустановок (ПУЕ) в Україні. Відповідно до ПУЕ (пункт 2.1.21), з’єднання проводів мають виконуватися методом опресування, зварювання, пайки або з використанням клемників для проводів. Ми настійно радимо використовувати клеми і колодки, і ось чому.

Переваги використання клемних затискачів

  1. Безпечне з’єднання, що виключає можливість іскор та інших неприємностей.
  2. Можливість об’єднання алюмінієвих і мідних провідників різних перетинів.
  3. Просте встановлення без необхідності використання додаткових інструментів, таких як зварювання або пайка.
  4. Швидкий монтаж: для з’єднання за допомогою клеми потрібно всього кілька хвилин вашого часу.
  5. Економія коштів: клемні затискачі більш доступні за ціною, ніж пайка або скрутка.

Розрізняють два основних види клемних з’єднань: з’єднувальні та розподільні колодки. З’єднувальні призначені для об’єднання двох кабелів, тоді як розподільні (колодки) використовують для розгалуження електропроводки на вході в приміщення.


Клемні затискачі пропонуються в різних видах і виконаннях, включно з гвинтовими і самозатискними клемами. Гвинтовий затискач утримує і притискає кабель до контактних майданчиків за допомогою гвинтів, тоді як самозатискні клеми забезпечують швидкий і безпечний монтаж.


Також доступні клемні блоки і колодки для зручного і правильного розміщення електрокабелів у розподільних щитах і коробках.
Висновок: використання клемних затискачів і колодок для з’єднання проводів – це надійний, безпечний і економічно вигідний спосіб забезпечення електропроводки у вашому проєкті. Купуйте якісні клемні вироби у нас і забезпечте надійне електричне з’єднання ваших систем.

Top